Νίκη στις καθυστερήσεις για την Κ15 της ΑΕΚ!

Νίκη στις καθυστερήσεις για την Κ15 της ΑΕΚ, η οποία επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης του Αστέρα Τρίπολης στον εντός έδρας αγώνα για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2018-19 που πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου.

Το σκορ για την Ένωση άνοιξε ο Μίρο Χιλάλι με σουτ μέσα από την αντίπαλη περιοχή στο 16ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Καντέλης με εκτέλεση πέναλτι στο 64′ και να χαρίσει τη νίκη στην ΑΕΚ με το τελικό 2-1 ο Θοδωρής Κόντος, μετά από αντεπίθεση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα (90+2′).

ΑΕΚ: Παναγιωτίδης, Καστανιώτης, Αντωνόπουλος, Χαλίλι, Καραγιαννίδης (61′ Καραγιαννίδης), Χατζημάρκος (58′ Φωτόπουλος), Παπαθανασίου, Αγγελόπουλος (58′ Μαχαίρας), Τσίρης, Ντέλλας (58′ Τσούμπας), Λαντίκας (75′ Κόντος)