Συνεχίζεται το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ μετά την διακοπή!

Λίγο πριν το 70ο λεπτό της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ (1-2), η ατμόσφαιρα εντός και εκτός του γηπέδου έγινε αποπνικτική, λόγω της συμπλοκής των υποστηρικτών των γηπεδούχων με τα ΜΑΤ έξω από τις θύρες των επισήμων και της συνεπακόλουθης χρήσης δακρυγόνων που έκαναν οι αστυνομικές δυνάμεις. Ο διαιτητής του ντέρμπι, Τάσος Σιδηρόπουλος, διέταξε την προσωρινή διακοπή του και έστειλε τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων στα αποδυτήρια, προκειμένου να «καθαρίσει» η ατμόσφαιρα και να μπορέσει να συνεχιστεί το παιχνίδι. Λίγα λεπτά αργότερα ο διαιτητής αφού διαπίστωσε πως είχε καθαρίσει ο αγωνιστικός χώρος, διέταξε να συνεχιστεί ο αγώνας.