Το κρίσιμο παιχνίδι του Νιούλεϊ (LIVE)

Ο Μπραντ Νιούλεϊ είναι ο πρώτος στόχος της ΑΕΚ για την ενίσχυση του ρόστερ. Για να κλείσει το deal όμως θα πρέπει η ομάδα του, οι Sydney Kings να μην μπουν να στα play off του πρωταθλήματος Αυστραλίας. Και για να συμβεί αυτό θα πρέπει να ηττηθούν από τους Perth Wildcats, σε μια αναμέτρηση, η οποία αρχίζει στις 12:30, ώρα Ελλάδος.

To enwsi.gr θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του παιχνιδιού, αλλά και το τι κάνει εντός παρκέ ο 31χρονος Αυστραλός, στο πρόσωπο του οποίου βλέπουν στην ΑΕΚ τον παίκτη που μπορεί να αλλάξει τις ισορροπίες και να «κουμπώσει» ιδανικά στο υπάρχον ρόστερ.

*Ο Νιούλεϊ βρίσκεται στην αρχική πεντάδα της ομάδας του.

*Το παιχνίδι του 31χρονου Αυστραλού μπορείτε να το παρακολουθήσετε ΕΔΩ.

*Στο πρώτο τρίλεπτο οι Kings προηγούνται με 4-10, με τον Νιούλεϊ να έχει βγάλει 2 καλές άμυνες.

*Με το πέρας του πρώτου 5λέπτου στο παιχνίδι οι Perth Wildcats προηγούνται με 12-10. Δεν έχει κάνει αισθητή την παρουσία του ο Νιούλεϊ, που υπέπεσε σε βήματα, 5’06” για το δεκάλεπτο.

*3’32” για το δεκάλεπτο και ο Νιούλεϊ έδωσε την πρώτη ασίστ του για το 14-17 των Kings.

*1’24” για το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και οι Wildcats προηγούνται με 24-22. Ο Νιούλεϊ, που δεν έχει βγει από το παρκέ, έχει 0/2 σουτ, 1 ασίστ, 1 λάθος.

*Φινάλε πρώτης περιόδου με τους Wildcats να προηγούνται με 29-24. Ο Μπραντ Νιούλεϊ στα 10 πρώτα λεπτά έχει 0/3 σουτ (0/1 δίποντο, 0/2 τρίποντα), 1 ασίστ και 1 λάθος.

*Στον πάγκο βρίσκεται, στο ξεκίνημα του δευτέρου δεκαλέπτου, ο Μπραντ Νιούλεϊ, για τους Kings.

*34-33 το σκορ, πάντα μπροστά οι Wildcats, 7’21” για το ημίχρονο. Στον πάγκο παραμένει ο Νιούλεϊ.

*Στο παρκέ και πάλι ο Νιούλεϊ, 6’11” για το ημίχρονο και με το σκορ στο 39-33 για τους γηπεδούχους.

*5 λεπτά για το ημίχρονο και το σκορ στο 41-33 για τους Wildcats. Ακόμα δεν έχει πάρει… μπρος ο Νιούλεϊ.

*3’57” για το ημίχρονο και με ωραία προσπάθεια ο Μπραντ Νιούλεϊ ανοίγει… λογαριασμό για το 43-37. 2 πόντοι ως ώρας από τον Αυστραλό

*Ο Νιούλεϊ πήρε φάουλ 2’16” για το ημίχρονο, με το σκορ στο 51-39 για τους Wildcats.

*1/2 βολές από τον Νιούλεϊ, που φτάνει τους 3 πόντους και μειώνει σε 51-40.

*O Νιούλεϊ κέρδισε ένα ακόμα φάουλ και με βολές μείωσε σε 54-42. Στους 5 πόντους ο Αυστραλός.

*Τέλος ημιχρόνου. Οι Wildcats προηγούνται με 56-42. Ο Νιούλεϊ στο διάστημα αυτό έχει 5 πόντους (1/5 σουτ, 3/4 βολές), 1 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 λάθος και 4 κερδισμένα φάουλ σε 16’08”.

*Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Στην πεντάδα των Kings ο Νιούλεϊ.

*Ο Νιούλεϊ μάζεψε το δεύτερο ριμπάουντ του στο παιχνίδι, 7’57” για το τρίτο δεκάλεπτο.

*5 διαδοχικοί πόντοι του Νιούλεϊ επαναφέρουν στο ματς τους Kings. 58-52 το σκορ, με τον Αυστραλό να έχει 10 πόντους.
3/9 σουτ μετρά πλέον, έχοντας 2/5 δίποντα και 1/4 τρίποντα.

*3’52” για το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου οι Wildcats προηγούνται με 63-55. Ο Νιούλεϊ μετρά 10 πόντους, 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 22’08”.

*3’07” για το δεκάλεπτο και οι Wildcats ανέβασαν τη διαφορά στους 12 για το 67-55.

*1’47” για το τρίτο δεκάλεπτο και ο Νιούλεϊ, μετά από καλή άμυνα, έκλεψε τη μπάλα και πήρε το φάουλ.

*Πέρασε στον πάγκο ο Νιούλεϊ, 1’13” για το τέλος του δεκαλέπτου και με το σκορ στο 69-55 για τους Wildcats. 10 πόντοι με 3/10 σουτ ο μέχρι ώρας απολογισμός του σε 24’57”.

*Τέλος της τρίτης περιόδου με τους Perth Wildcats να προηγούνται με 72-55. 10 πόντοι (με 3/10 σουτ και 3/4 βολές), 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 λάθος και 5 κερδισμένα φάουλ σε 24’57” ο απολογισμός του Μπραντ Νιούλεϊ.

*Από τον πάγκο αρχίζει και το τέταρτο δεκάλεπτο ο Μπραντ Νιούλεϊ.

*Πέρασε και πάλι στο παρκέ ο Νιούλεϊ, με το σκορ στο 76-57, 8’31” για το τέλος του αγώνα.

*Λάθος του Νιούλεϊ, που έκανε κακή πάσα, 7’24” για το τέλος.

*Οι Wildcats κάνουν ό,τι θέλουν στο παρκέ και πλέον προηγούνται με 83-57, 7’21” για το τέλος του αγώνα!

*Νέο τάιμ άουτ στο παιχνίδι, 6’22” για το τέλος, με το σκορ στο 85-57.

*Ο Νιούλεϊ κέρδισε ένα ακόμα φάουλ, 5’18” για το τέλος, με το σκορ στο 87-59.

*Σκοράρει μετά από ώρα ο Νιούλεϊ και μειώνει σε 87-61, στους 12 πόντους ο Αυστραλός με 4/12 σουτ.

*5 συνεχόμενοι πόντοι του Νιούλεϊ (ένα τρίποντο και ένα δίποντο), που μειώνει σε 93-68, 3’01” για το τέλος του αγώνα. Στους 17 πόντους με 6/14 σουτ ο Αυστραλός, που έγινε και πρώτος σκόρερ της ομάδας του.

*Ατομική προσπάθεια του Νιούλεϊ, που πήρε το φάουλ και θα εκτελέσει βολές, 2’33” για το τέλος του αγώνα.

*2/2 βολές και 93-70. Με 19 πόντους πάει στον πάγκο ο Αυστραλός.

Τέλος αγώνα με τους Perth Wildcats να επικρατούν με το εμφατικό 101-74 των Sydney Kings. Εκτός Play off η ομάδα του Νιούλεϊ, με τον Αυστραλό να μετρά.. αντίστροφα για Αθήνα!

Mega Deal* Γνωριμίας στην Betsson, διαλέγεις το δώρο* που σου ταιριάζει! *Όροι & Προϋπ. 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ