Το πιο παραγωγικό ημίχρονο της Βασίλισσας

Το πρώτο ημίχρονο της ΑΕΚ κόντρα στη Σαρλερουά ήταν… επιβλητικό! Η Βασίλισσα «έχτισε» το προβάδισμά της από εκείνο το σημείο, χάρη στην τρομερή αποτελεσματικότητά της στην επίθεση. Σε ένα χρονικό σημείο στο οποίο ο Μάικλ Ντίξον έκανε… σκόνη και θρύψαλα την άμυνα της βελγικής ομάδας, έχοντας 20 πόντους, η ομάδα του Γιούρι Ζντοβτς πέτυχε 56 πόντους, στο πιο παραγωγικό ημίχρονο της φετινής σεζόν.

Μέσα από την εικόνα της στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα, η Ένωση κατάφερε να βάλει τις βάσεις για την έκτη νίκη της στο Champions League και την ίδια στιγμή να κάνει συντήρηση δυνάμεων στο δεύτερο 20λεπτο. Όλα αυτά με την εικόνα της να δείχνει πως κάλλιστα μπορούσε να φτάσει σε τριψήφιο αριθμό πόντων, όμως οι κιτρινόμαυροι φρόντισαν να κρατήσουν… κάβα για τη συνέχεια και να εστιάσουν την προσοχή τους στα επόμενα παιχνίδια, αρχής γενομένης με την αναμέτρηση κόντρα στη Δόξα Λευκάδας (17/12, 17:00).