Δεν... κατέβηκε ο Αστέρας Τρίπολης στο Καραϊσκάκη (VIDEO)

Οι παίκτες του Ολυμπιακού έκαναν… πλάκα στον Αστέρα Τρίπολης, φτάνοντας στο 5-0 στο πρώτο ματς στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Οι Πειραιώτες «καθάρισαν» το ματς χάρη στα δύο γκολ του Ιντέγε, το ένα από ασίστ Μαζουακού στο 13’ και το άλλο στο φινάλε του ημιχρόνου από πάσα του Ντουρμάζ (41’). Ο Σουηδός μεσοεπιθετικός συνέχισε να μοιράζει γκολ και στο δεύτερο ημίχρονο κάνοντας χατ-τρικ, με τις πάσες του στα δύο τέρματα του Φορτούνη (50’ και 64’). Το… κερασάκι στην τούρτα ήρθε από τον Πάρντο, που έγραψε το τελικό σκορ με υπέροχο σουτ στο 79’.

Ο επαναληπτικός θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 3 Φεβρουαρίου στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».