Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται ο Ηρακλής

Φορώντας για πρώτη φορά την εμφάνιση… παραλλαγής, οι «κομάντος» του ΠΑΟΚ θέλησαν να «αποδράσουν» από το Καυτανζόγλειο, αλλά ο Ηρακλής αποδείχθηκε πολύ σκληρός για να πεθάνει! Σε ένα ματς με «τρελό» ρυθμό, που έγινε… over από το ημίχρονο, ο «γηραιός» προηγήθηκε δύο φορές και παρότι βρέθηκε να χάνει με 3-2, ισοφάρισε στο τελευταίο δευτερόλεπτο σε 3-3 με τον Μπαρτολίνι κι ενώ λίγα λεπτά πριν ο Περνίς είχε σταματήσει το πέναλτι του Μπερμπάτοφ! Μετά το «Χ», το τέταρτο σερί των δύο ομάδων σε αυτό το γήπεδο, ο ΠΑΟΚ χάνει κάθε επαφή με την κορυφή (5ος στη βαθμολογία και στο -10 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό), ενώ ο «γηραιός», που δεν έχει κερδίσει ακόμα στο γήπεδό του (2 ισοπαλίες, 2 ήττες), έπιασε στην 12η θέση την Ξάνθη. Διαβάστε την ανάλυση του ματς, πατώντας εδώ