Βασικός ο Μεντόσα στο πρώτο φιλικό της Χιμνάσια

gimnasiaΟ Χάβι Μεντόσα συμμετέχει στην προετοιμασία της Χιμνάσια Λα Πλάτα, ενόψει του δεύτερου μισού της σεζόν στην Αργεντινή. Ο αριστερός χαφ που σύμφωνα με δημοσιεύματα της πατρίδας του ενδιαφέρει την ΑΕΚ, ξεκίνησε βασικός στο φιλικό εναντίον της Κίλμες και αγωνίστηκε για 45 λεπτά, όπως όλοι όσοι βρέθηκαν στο αρχικό σχήμα. Το πρώτο ημίχρονο έμεινε στο 0-0, με τον Μεντόσα να έχει την μοναδική καλή ευκαιρία, ένα σουτ μέσα από την περιοχή που εξουδετέρωσε ο Μπενίτες.

Στο β’ μέρος, με διαφορετικές 11άδες οι δύο ομάδες και η Κίλμες που ήταν καλύτερη έφτασε στη νίκη με 2-0. Σύμφωνα με τους Αργεντινούς, η ΑΕΚ διερευνά την περίπτωση του Μεντόσα το τελευταίο δεκαήμερο, ενώ μεταξύ των δύο πλευρών έχει υπάρξει ήδη μία συνάντηση.