Το τρικ του Ρουμελιώτη έφερε αποτελέσματα

ΦΩΤΟ από το Ρέθυμνο - ΑΕΚ

ÑÅÈÕÌÍÏ - ÁÅÊ (ÃÕÍÁÉÊÅÓ)Για να μπορέσεις να ανατρέψεις τα δεδομένα χρειάζεται κανείς να παίρνει ρίσκα. Ακόμα και όταν βλέπεις κάτι να σου στραβώνει. Αυτό έπραξε ο Μανώλης Ρουμελιώτης στο χθεσινό ματς με το Ρέθυμνο. Προς το τέλος του 2ου σετ και ενώ οι γηπεδούχοι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ, απέσυρε από το παιχνίδι τις Κουνάνδη και Κατσαντώνη, βάζοντας την νεαρή Πατέλη στην πάσα και την Λαγουδάκη.

Η δεύτερη από ακραία άλλαξε θέση παίζοντας ως διαγώνια. Αυτό το πείραμα του προπονητή έφερε τα επιθυμητά αποτελέσματα. Τόσο η Πατέλη, όσο και η Λαγουδάκη έφεραν ηρεμία στο παιχνίδι της ομάδας η οποία καθάρισε εύκολα το τρίτο σετ. Οι δύο αθλήτριες αποσύρθηκαν προς το τέλος του 4ου σετ. Τότε όλα είχαν μπει όλα σε ένα δρόμο και ήρθε η μεγάλη νίκη με  3-1.