Δεν την λύγισαν οι απουσίες, διπλό στο Ρέθυμνο

aekfutsalΠαρά τις πολλές απουσίες, η ανδρική ομάδα futsal της ΑΕΚ επικράτησε 5-2 του Ρεθύμνου, παίρνοντας παλικαρίσιο διπλό, δείχνοντας ότι είναι ικανή για μεγάλα πράγματα. Το παιχνίδι παρακολούθησαν 50 φίλοι της Ένωσης από την Κρήτη που δημιούργησαν εντυπωσιακή ατμόσφαιρα και δεν σταμάτησαν λεπτό να τραγουδούν.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ομάδα του Δημήτρη Κουνταρδά να έχει το πάνω χέρι με 2-1, έχοντας σκοράρει με τους Καραθανασόπουλο και Τηλιγάδα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι κιτρινόμαυροι ανέβασαν την απόδοσή τους. Στο 34’ ο Κερέτσης έκανε το 3-1, ενώ με σόου του Καρασάββα που πέτυχε δύο τέρματα μέσα σε ένα δίλεπτο (37’, 39’) η ΑΕΚ έφτασε τα πέντε τέρματα. Νωρίτερα οι γηπεδούχοι είχαν μειώσει προσωρινά.