Σείστηκε η Νέα Φιλαδέλφεια: Τα γκολ του Ελίασον και του Πόνσε με φυσικό ήχο είναι απολαυστικά! (VIDEO)

ENWSI TV: ΑΕΚ After απόψε στις 22:00 με Καζαντζόγλου και Ζήκο για το ματς με τον Παναθηναϊκό!

Δείτε τα γκολ του Ελίασον και του Πόνσε στο πάρτι που στήθηκε στη Νέα Φιλαδέλφεια

Η ΑΕΚ πήρε την πολυπόθητη νίκη στο «Αθηναικό Ντέρμπι» με τον Παναθηναϊκό με τα 2 γκολ του Νίκλας Ελίασον και το 1 γκολ του Έκι Πόνσε, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των πλέι-οφ της Super League.

H ομάδα του Ματίας Αλμέιδα ήταν πολύ αποτελεσματική στο πρώτο ημίχρονο και πέτυχε δύο γκολ, αρχικά με τον Ελίασον να σουτάρει από τα όρια της περιοχής στο 7΄ λεπτό και στη συνέχεια με πλασέ του Έκι Πόνσε μετά από το κλέψιμο του Αργεντινού στον Ακαϊντίν.

Το τρίτο γκολ ήρθε στο 69΄ λεπτό ξανά με τον Ελίασον να βρίσκεται μέσα στην περιοχή και να πέρνει το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του Ντραγκόφσκι στο σουτ του Γκατσίνοβιτς.

Οι πανηγυρισμοί στην κατάμεστη «Αγία Σοφία – OPAP Arena» ήταν εκκωφαντικοί και μπορείτε να το διαπιστώσετε ακούγοντας τις φάσεις των γκολ με το φυσικό ήχο του γηπέδου.