Super League: Βουλιάζει ο ΠΑΟΚ, έσωσε στις καθυστερήσεις το κάζο στη Λαμία, 1-1 με διαιτητικά δεκανίκια (VIDEO)

Γκέλα για τον ΠΑΟΚ

Δέκα λεπτά καθυστερήσεων και μια κόκκινη στον Αμαράλ έπρεπε να υποδείξει ο διαιτητής Κατσικογιάννης για να γλιτώσει ο ΠΑΟΚ το κάζο στη Λαμία, με τους Θεσσαλονικείς να ισοφαρίζουν στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σβαμπ.

Το αποτέλεσμα αυτό δυσχεραίνει ακόμη περισσότερο το έργο της ομάδας του Ραζβάν Λουτσέσκου για τον τίτλο, καθιστώντας πλέον την υπόθεση κατάκτησης τους πρωταθλήματος εξαιρετικά δύσκολη.

Καλύτερη η Λαμία στο πρώτο 45λεπτο, έχασε αρκετές ευκαιρίες για να προηγηθεί εν τέλει με τον Σλίβκα στο 45ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε ο Κατσικογιάννης, ο οποίος έδινε ανύπαρκτα φάουλ στους Θεσσαλονικείς βάζοντας τη Λαμία μέσα στην περιοχή.

Στο 90 ο διαιτητής απέβαλλε με απευθείας κόκκινη κάρτα τον Αμαράλ της Λαμίας, βάζοντας ακόμα περισσότερη πίεση στην ομάδα της Φθιώτιδας, η οποία δέχθηκε εν τέλει την ισοφάριση από τον Σβαμπ στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων.