Η ασίστ του Κατράνη έδωσε το σύνθημα για τη νίκη-ανατροπή του Σολτ Λέικ

Ο Αλέξανδρος Κατράνης έλαμψε και στο δεύτερο παιχνίδι του ως βασικός με το Σολτ Λέικ καθώς έβγαλε ασίστ στο 70ο λεπτό

Μετά από το ονειρεμένο ντεμπούτο του ως βασικός με το Σολτ Λέικ όπου πέτυχε το νικητήριο γκολ της ομάδας του στο εκτός έδρας 2-1 με αντίπαλο το Βανκούβερ, ο Αλέξανδρος Κατράνης “μίλησε” και πάλι.

Αυτή τη φορά στην εντός έδρας αναμέτρηση απέναντι στο Σεντ Λούις, με το Σολτ Λέικ να βρίσκεται πίσω στο σκορ από το 3ο λεπτό και τον Κατράνη να δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης στο 70ο λεπτό.

Τότε ήταν που επιτέθηκε κατά μέτωπο και έστρωσε τη μπάλα στον Αράνγκο που έφερε το ματς σε ισορροπία με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον ίδιο παίκτη να υπογράφει στη συνέχεια την ανατροπή, κάνοντας το 2-1 με εύστοχο πέναλτι στο 84′ και διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Εγκλήματα της ΑΕΚ στην Τούμπα, έχασε 3-2 | AEK Τalk 28/4/24 -Στ. Καζαντζόγλου (VIDEO)