Super League: Ούτε τα... δεκανίκια δεν έφτασαν στον Παναθηναϊκό - Η Λαμία με 10 παίκτες πήρε μάγκικη ισοπαλία (2-2) στη Λεωφόρο (VIDEO)

Γκέλαρε ο Παναθηναϊκός με τη Λαμία των δέκα ποδοσφαιριστών

Γκέλα εκτός προγράμματος γνώρισε ο Παναθηναϊκός, που είδε τη Λαμία των 10 ποδοσφαιριστών να φεύγει με βαθμό από τη Λεωφόρο μετά το μεταξύ τους 2-2!

Η Λαμία πήρε προβάδισμα με τον Καρλίτος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός «γύρισε» το σκορ με τα γκολ των Μπερνάρ (45’+3’) και Γερεμέγεφ, όμως η ομάδα της Φθιώτιδας πήρε το βαθμό της ισοπαλίας χάρις σε ένα γκολ του Τσιλούλη στο 68’.

Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Φατίχ Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης (78’ Κώτσιρας), Ακαϊντίν, Ούγκο, Χουάνκαρ (23’ λ.τρ. Μλαντένοβιτς), Ρουμπέν, Βιλένα (46’ Γερεμέγεφ), Μαντσίνι (78’ Λημνιός), Μπερνάρ, Βέρμπιτς (14’ λ.τρ. Αϊτόρ), Σπόραρ.

ΛΑΜΙΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Κ. Παπαδόπουλος, Σίντκλεϊ, Τζανδάρης, Νούνιες (68’ Τόσιτς), Σλίβκα (82’ Μάλτσι), Τσιλούλης (82’ Στάνκο), Μαρτίνεθ, Καρλίτος (57’ Κορνέζος).

Τα γκολ της αναμέτρησης:

Εγκλήματα της ΑΕΚ στην Τούμπα, έχασε 3-2 | AEK Τalk 28/4/24 -Στ. Καζαντζόγλου (VIDEO)