Δοκιμασία της ΑΕΚ Β' σήμερα με τη Νίκη Βόλου (15:00, LIVE σχολιασμός enwsi.gr)

H AEK αντιμετωπίζει εκτός έδρας σήμερα τη Νίκη Βόλου

Ολοκληρώνεται σήμερα η αγωνιστική της Super League 2 με το παιχνίδι της ΑΕΚ Β’ με τη Νίκη Βόλου.

Μάλιστα, ο αγώνας ανάμεσα στις δύο ομάδες για την 20η αγωνιστική Α Ομίλου του πρωταθλήματος θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Νεάπολης Βόλου αντί του Πανθεσσαλικού Σταδίου, όπως αρχικά είχε ορισθεί.

Στο προηγούμενο ματς, η ΑΕΚ Β’ δεν τα κατάφερε στο Σεραφείδειο με τον Λεβαδειακό. Έχασε με 0-1 μέσα στα Σπάτα από τους Βοιωτούς που σκόραραν στο 9′ με τον Τσιριγώτη, ωστόσο έχουν δικαιολογημένα παράπονα από τη διαιτησία του Χρονά.

Οι «κιτρινόμαυροι» φωνάζουν για αντικανονική εκτέλεση του φάουλ πριν το 0-1, ενώ στις καθυστερήσεις πέναλτι-μαρς στην ΑΕΚ Β’ για χέρι μέσα στην περιοχή. Επίσης η ΑΕΚ Β’ ήταν καλή στο β’ μέρος, είχε δύο μεγάλες στιγμές με Μαχαίρα και Γκολφίνο για να βρει γκολ ισοφάρισης την ώρα που ο αντίπαλος, στην προκειμένη ο Λεβαδειακός του Κομπότη έκανε μονίμως καθυστερήσεις.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας