Μπέργκχαους: «Πρέπει να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε με σκληρή δουλειά και χαρακτήρα»

Αντίπαλοι ΑΕΚ: Σε τροχιά Ευρώπης ξανά ο Άγιαξ του Φαν'τ Σιπ, κέρδισε (1-2) τη Ναϊμέγκεν

«Βγάλαμε χαρακτήρα και νικήσαμε», δήλωσε ο Μπέργκχαους

Στον χαρακτήρα και στην σκληρή δουλειά  στάθηκε ο Στίβεν Μπέργκχαους μετά τη νίκη του Άγιαξ κόντρα στην Σπάρτα Ρότερνταμ με 2-1

Ο Ολλανδός μεσοεπιθετικός, που ήταν εκ των κορυφαίων του Αίαντα αλλά θυμίζουμε θα απουσιάσει την Πέμπτη με την ΑΕΚ λόγω τιμωρίας, τόνισε πως ο Άγιαξ ήταν καλός στο πρώτο 45λεπτο αλλά θα πρέπει να συνεχίσει τη βελτίωση.

«Κατα διαστήματα βγάλαμε συνδυασμούς και δημιουργήθηκαν ευκαιρίες. Πήγαμε στο ημίχρονο με 2-0, ένα καλό προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο δυσκολευτήκαμε, δεν μπορέσαμε να το διαχειριστούμε το ματς. Πρέπει να συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε.

Τελικά κερδίσαμε με σκληρή δουλειά και χαρακτήρα. Καταλάβαμε ότι έπρεπε να αναλάβουμε την ευθύνη και να υπερασπιστούμε το προβάδισμα. Μπορείς να υπερασπιστείς καλύτερα το προβάδισμα αν είσαι καλά οργανωμένος», είπε.

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...