Bundesliga: Διασυρμός της Μπάγερν με πεντάρα από την Άιντραχτ

Η Άιντραχτ «διέλυσε» με 5-1 την Μπάγερν Μονάχου στη Φρανκφούρτη, υποχρεώνοντάς την στην πρώτη της ήττα στη Bundesliga

Τη συντριβή γνώρισε σήμερα η Μπάγερν Μονάχου στη Φρανκφούρτη με 5-1 από την τοπική Αϊντραχτ, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Η ομάδα της Βαυαρίας στη χειρότερη, έως τώρα, εμφάνιση της έγινε εύκολα «λεία» για τους γηπεδούχους, που μπήκαν αποφασισμένοι στο γήπεδο και έως το 35ο λεπτό είχαν καταφέρει να «καθαρίσουν» το ματς με τα γκολ των Μαρμούς (12′), Εμπιμπέ (31′) και Λάρσον (35′), με τους πρωταθλητές να μειώνουν στο 44′ με τον Κίμιχ.

Στην επανάληψη η Αϊντραχτ συνέχισε να κυριαρχεί στο γήπεδο και πέτυχε δύο ακόμη γκολ με τον Εμπιμπέ ξανά (50′) και τον Κνάουφ (60′).

Στο μεταξύ η Ουνιόν Βερολίνου δείχνει να ξεπερνά τα προβλήματα της, κέρδισε με 3-1 την Γκλάντμπαχ και κατάφερε να βγει εκτός της ζώνης του υποβιβασμού.