Η λύση του Μπορμπόκη για τις πολλές ευκαιρίες που χρειάζεται η ΑΕΚ για να σκοράρει! (VIDEO)

Πολλές οι χαμένες ευκαιρίες των παικτών της ΑΕΚ σε κάθε ματς

Η ΑΕΚ πέρασε από τα Ιωάννινα με διπλό, όπου ήταν και το πρώτο ζητούμενο. Και για να γίνει αυτό σκόραρε ο Στίβεν Τσούμπερ στο 7′, ένα γκολ που έδωσε τη νίκη με 0-1 στους Ζωσιμάδες απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα για την 12η αγωνιστική της Super League.

Η ΑΕΚ είχε ένα καλό πρώτο ημίχρονο με πολλές ευκαιρίες για να σκοράρει και άλλα γκολ, αλλά ήταν αναποτελεσματική με άτσαλα τελειώματα. Στο β’ ημίχρονο έριξε ρυθμούς, ο ΠΑΣ ανέβηκε, αλλά ευτυχώς κράτησε το σκορ μέχρι το τέλος και έφυγε με τη νίκη που την κρατά ψηλά στην βαθμολογία, κοντά στην κορυφή.

Το πρόβλημα της αναποτελεσματικότητας δεν είναι κάτι νέο, ταλαιπωρεί από πέρυσι τον Ματίας Αλμέιδα και την ομάδα του καθώς δεν έχει βρεθεί λύση.

Πολλές οι χαμένες ευκαιρίες των παικτών της ΑΕΚ σε κάθε ματς, πώς το σχολιάζει ο Βασίλης Μπορμπόκης.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει