Κάλιαρι - Μόντσα 1-1: Ισόπαλοι στην Ιταλία οι Κυριακόπουλος και Χατζηδιάκος

Κάλιαρι και Μόντσα έμειναν στο 1-1, με την... ελληνική μονομαχία της Serie A μεταξύ Χατζηδιάκου και Κυριακόπουλο

Χωρίς νικητή έμεινε το παιχνίδι μεταξύ της Κάλιαρι και της Μόντσα για την 13η αγωνιστική της Serie A, με τις ομάδες των Χατζηδιάκου και Κυριακόπουλο αντίστοιχα να παίρνουν από έναν βαθμό μένοντας στο 1-1.

Οι δύο Έλληνες αγωνίστηκαν βασικοί στο παιχνίδι, με τον αριστερό οπισθοφύλακα την Μόντσα δίνει και την ασίστ στο γκολ της ομάδας του μετά από κόρνερ που εκτέλεσε για τον Μάριτς που σκόραρε και ισοφάρισε σε 1-1 στο 61ο λεπτό.

Την Κάλιαρι είχε βάλει μπροστά στο σκορ ο Ντοσένα στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης. Με το αποτέλεσμα αυτό η Κάλιαρι παρέμεινε 18η, αλλά έπιασε την Έμπολι στην 17η θέση με δέκα βαθμούς ενώ η Μόντσα άφησε πίσω της στην 10η θέση της Λάτσιο με 17 βαθμούς ενώ έπιασε την 7η Ρόμα και την 8η Μπολόνια με 18 βαθμούς.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει