Την «λύγισε» η διαιτησία - Η ΑΕΚ έχασε με 1-0 από τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη!

Εικόνες από το Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ

Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος

Την ήττα με 1-0 από τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη γνώρισε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΚ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, έχοντας ωστόσο δικαιολογημένα παράπονα από την διαιτησία.

Στο 2ο λεπτό του αγώνα, δεν δόθηκε πεντακάθαρο πέναλτι σε αντικανονικό μαρκάρισμα της Γκούνη στην Λόπες, καθώς όπως φαίνεται και από το το βίντεο, υπάρχει ξεκάθαρη επαφή. Ο κύριος Μέγας, ύστερα, έδωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ανύπαρκτο πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ, ανεξαρτήτως αν δεν κατέληξε σε εύστοχη εκτέλεση. Η Τσελέντη έχει βρει μόνο μπάλα στο τάκλιν που κάνει στη Χέλμβαλ, ωστόσο ο κ. Μέγας είδε… πέναλτι!

Το γκολ του ΠΑΟΚ το πέτυχε η Καλέση στο 49ο λεπτό.