Έξαλλος Λουτσέσκου για το «σπρώξιμο» του ΠΑΟ: «Δεν είναι δίκαιο, είναι ντροπή για το ελληνικό ποδόσφαιρο»

Έγινε έξαλλος ο Λουτσέσκου

Ακόμη και ο Ραζβάν Λουτσέσκου έγινε έξαλλος από το «σπρώξιμο» που δέχεται ο Παναθηναϊκός σε κάθε ματς!

Ο Ρουμάνος διαιτητής έχει πολλά παράπονα από τους διαιτητές στο ματς του ΠΑΟΚ με τους «πράσινους» στη Λεωφόρο, το οποίο έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2.

«Μιλάμε για διαφθορά! Τι να πούμε για ποδόσφαιρο; Μπορούμε να θυμηθούμε τι έγινε και με άλλες αποφάσεις προ λίγων ημερών. Αν έπρεπε να κερδίσει ο Παναθηναϊκός, εντάξει… Κάρτες που δίνονται σε μας, κάρτες που δεν δίνονται στον αντίπαλο, το γκολ μπαίνει μετά το πέρας των καθυστερήσεων ενώ είχε λήξει ο χρόνος όσο η μπάλα ήταν στο κέντρο… Είναι πάρα πολλά για να τα αφήσουμε να περάσουν έτσι. Είναι άδικο. Μας δοκιμάζουν από κάθε άποψη, ενώ άλλους τους σπρώχνουν. Αν θέλετε να μιλήσουμε για ποδόσφαιρο, ο Παναθηναϊκός μάς διέλυσε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο άλλαξε τελείως το ματς. Αμυνθήκαμε πολύ καλά, σκοράραμε και χάσαμε κι άλλες ευκαιρίες. Αυτό δεν είναι ποδόσφαιρο, είναι ντροπή για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Αυτή είναι η πραγματικότητα. Πρέπει να αλλάξει άμεσα!», τόνισε ο Λουτσέσκου

Εγκλήματα της ΑΕΚ στην Τούμπα, έχασε 3-2 | AEK Τalk 28/4/24 -Στ. Καζαντζόγλου (VIDEO)