Στον τελικό του «Α. Παπασταμάτης» η ΑΕΚ - Νίκησε και τον Διομήδη Άργους με 27-21!

Εικόνες από το ΑΕΚ - Διομήδης

Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις επικρατώντας και του Διομήδη Άργους με 27-21

Την 2η νίκη της στο τουρνουά «Ανδρέας Παπασταμάτης» πανηγύρισε η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ η οποία επικράτησε και του Διομήδη με 27-21.

Η «Ένωση» συνέχισε τις καλές εμφανίσεις και με τη νίκη εξασφάλισε παράλληλα και την παρουσία της στον αυριανό τελικό περιμένοντας να μάθει τον αντίπαλο της. Ο προπονητής της ΑΕΚ, Αλέξης Αλβανός είχε και σήμερα την ευκαιρία να κάνει αρκετές δοκιμές σε πρόσωπα και σχήματα, μένοντας ικανοποιημένος από την γενικότερη παρουσία των παικτών του που έδειξαν πως βρίσκονται σε ετοιμότητα εν όψει και των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων.

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού τελειώνοντας το πρώτο ημίχρονο με το σκορ 14-10 υπέρ της. Η ομάδα του Διομήδη είχε ένα καλό δεκάλεπτο στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου παίζοντας καλή άμυνα και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα (16-16). Η «Ένωση» με καθαρό μυαλό κατάφερε στο τέλος να ξανά πάρει τα ηνία του παιχνιδιού και να διαμορφώσει το τελικό 27-21.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ:
ΑΕΚ: Μάτσκεβιτς, Αραμπατζής 1, Κρητικός 1, Γιόνσον, Μαντάλινιτς 9, Νικολαϊδης, Μάλλιος 2, Ηλιόπουλος 1, Ρασπίτσος, Παπαδόπουλος, Παπαδιονυσίου 4, Κομαρζέφσκι, Λιάπης 4, Μαρτίνοβιτς 2, Άρσιτς, Ζάμπιτς, Σόκολιτς, Λέμος 3, Κεδέρης.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Τερλέτσκι, Κωστούλας, Ασβεστάς 3, Τσακουρίδης 2, Τσέλιος 1, Μπάγιος 1, Ομάρ Σάλεμ 5, Κωστακίδης 2, Στεφανίτσης 4, Τσάκαλος, Βουκαντίνοβιτς 2, Νικολίνταης, Χατζηκωνσταντίνου, Μάνθος 1

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ:

Πέμπτη 07/09

(Κλειστό Ιωνικού): Ιωνικός Ν.Φ – ΑΣΕ Δούκα 29-31

(Κλειστό ΠΓΣ): Πανελλήνιος Γ.Σ. – Διομήδης Άργους 17-30

Παρασκευή 08/09

18:00 (ΟΑΚΑ, Αίθουσα «Γ. Κασιμάτης»): ΑΕΚ – Πανελλήνιος Γ.Σ. 42-18

20:00 (ΟΑΚΑ, Αίθουσα «Γ. Κασιμάτης») Sabbianco Ανόρθωση Αμμοχώστου – Ιωνικός Ν.Φ 30-28

Σάββατο 09/09

17:30 (ΟΑΚΑ, Αίθουσα «Γ. Κασιμάτης») ΑΕΚ – Διομήδης Άργους 27-21

19:30 (ΟΑΚΑ, Αίθουσα «Γ. Κασιμάτης») ΑΣΕ Δούκα – Sabbianco Ανόρθωση Αμμοχώστου

Κυριακή 10/09

18:30: (ΟΑΚΑ, Αίθουσα «Γ. Κασιμάτης») Αγώνας 3ης θέσης

20:30:(ΟΑΚΑ, Αίθουσα «Γ. Κασιμάτης»)  Τελικός

Σταμάτης Βούλγαρης: Ασχολούμαστε με το ντέρμπι στο Καραϊσκάκη και όχι με τον… τελικό