Ιδανικό ξεκίνημα με τη φανέλα της Φορτούνα για Τζόλη: Σκόραρε στο ντεμπούτο του στο Κύπελλο!

Ο Χρήστος Τζόλης έκανε ιδανικό ντεμπούτο με τη φανέλα της Φορτούνα Ντίσελντορφ, σκοράροντας στο ντεμπούτο του, επί της Ιλέρτισεν για το Κύπελλο Γερμανίας

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε την παρουσία του στη Φορτούνα Ντίσελντορφ ο Χρήστος Τζόλης!

Ο Έλληνας εξτρέμ έκανε το ντεμπούτο του με την ομάδα που αγωνίζεται στη β’ κατηγορία του γερμανικού πρωταθλήματος και κατάφερε να σκοράρει κόντρα στην Ιλέρτισεν, σε παιχνίδι για το Κύπελλο Γερμανίας. Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, ο οποίος αγωνίζεται ως δανεικός από τη Νόριτς, πέρασε ως αλλαγή στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης και στις καθυστερήσεις αυτής, κατάφερε να στείλει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, σκοράροντας προ κενής εστίας, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 για την ομάδα του.

Την περασμένη αγωνιστική περίοδο, μέτρησε 29 συμμετοχές και 4 γκολ με τους Άγγλους, ενώ φέτος αποφασίστηκε να δοθεί δανεικός, προκειμένου να επιστρέψει ακόμη πιο έτοιμος.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας