Η Ρεάλ λύγισε την Γιουνάιτεντ σε φιλικό στις ΗΠΑ

Η Ρεάλ Μαδρίτης έδειξε μεγαλύτερο βαθμό ετοιμότητας στην φιλική αναμέτρηση με την Γιουνάιτεντ, επικρατώντας με 2-0

Οι Μαδριλένοι μπήκαν με το πόδι πατημένο στο γκάζι και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό, με τον Τζουντ Μπέλιγχαμ να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και με υπέροχη λόμπα να ανοίγει το σκορ, σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με την Ρεάλ.

Στη συνέχεια η Μάντσεστερ ισορρόπησε το ματς και είχε τις δικές της ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, με την άμυνα της Ρεάλ, ωστόσο να αντέχει διατηρώντας το υπέρ της προβάδισμα μέχρι την λήξη του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, οι προπονητές των δύο ομάδων προχώρησαν σε αλλαγές προσώπων και δοκιμές σχημάτων, με την Ρεάλ να σημειώνει το τελικό 2-0 με τον Χοσέλου στο 89ο λεπτό.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει