Συλλέκτης τροπαίων ο Εχσάν Χατζισαφι - Πήρε το πρώτο ασιατικό Nations Cup με το Ιράν

Συλλέκτης τροπαίων τη φετινή σεζόν ο μπακ της ΑΕΚ, Εχσάν Χατζισαφί που ως αρχηγός με το Ιράν σήκωσε το πρώτο Nations Cup της ασιατικής ζώνης

Συνεχίζει να συλλέγει τρόπαια ο μπακ της ΑΕΚ, Εχσάν Χατζισαφί, ο οποίος μετά το νταμπλ με την ΑΕΚ, πήρε και το πρώτο ασιατικό Nations Cup της ασιατικής ζώνης με την εθνική του ομάδα.

Οι Ιρανοί νίκησαν στον τελικό το Ουζμπεκιστάν με 1-0 χάρη σε γκολ του Αζμούν στο 50ο λεπτό ενώ στο 90’ αποβλήθηκε ο Χοσεϊν Κανάανι του Ιράν καθώς χτύπησε αντίπαλο εκτός φάσης.

Ο Χατζισαφι αγωνίστηκε αγωνίστηκε βασικός και σε όλο το 90λεπτο και ήταν εννοείται και ο αρχηγός. Στο 90+5’ δέχτηκε κίτρινη κάρτα και έκανε γενικά ένα πολύ καλό ματς αγωνιζόμενος ως αριστερός μπακ.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας