Οριστική διακοπή στον τελικό ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό

Οι διαιτητές αποφάσισαν την οριστική διακοπή του αγώνα και τη λήξη της σεζόν

Οριστική είναι πλέον η διακοπή στον τελικό ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό!

Το Game 4 της σειράς των τελικών της Basket League ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό διακόπηκε στις 22:57, με το σκορ στο 35-63, οι διαιτητές Κορομηλάς, Παπαπέτρου, Θεονάς διέταξαν 20 λεπτά αργότερα την εκκένωση του ΟΑΚΑ και τελικά αποφάσισαν την οριστική διακοπή της αναμέτρησης με αποτέλεσμα οι Πειραιώτες να αναδειχθούν πρωταθλητές Ελλάδας.

Η βαριά ατμόσφαιρα, οι φθορές στο γήπεδο, η είσοδος αστυνομικών δυνάμεων και γενικώς η ένταση που επικράτησε, οδήγησαν σε πρόωρο και άδοξο φινάλε στο ματς, αλλά και στη σεζόν καθώς με αυτόν τον τρόπο ολοκληρώθηκε η περίοδος 2022/23.

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...