La Liga: «Αγκαλιά» με την παραμονή η Βαγιαδολίδ, απομακρύνεται από το Champions League η Βιγιαρεάλ μετά την ήττα της με 1-2

Μεγάλο διπλό παραμονής για την Βαγιαδολίδ που άλωσε την έδρα της Βιγιαρεάλ (1-2), η οποία βλέπει την υπόθεση Champions League να δυσκολεύει αισθητά

Νίκη που μπορεί να παίξει καθοριστικό ρόλο στην υπόθεση παραμονής για την Βαγιαδολίδ που έκανε την μεγάλη έκπληξη μέσα στην έδρα της Βιγιαρεάλ (1-2).

Μία νίκη που είχε άρωμα… Μαρόκου, αφού και τα δύο γκολ της ήρθαν από Μαροκινούς παίκτες.

Ο Αμαλά αιφνιδίασε από το δεύτερο λεπτό με το 0-1, ενώ λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο προωθημένος Ελ-Γιαμίκ (34’) διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Η Βιγιαρεάλ πίεσε πολύ στην επανάληψη όμως έπεσε σε έναν καταπληκτικό Μασίπ, ο οποίος νικήθηκε μόνο στο 74ο λεπτό από τον Καπού, ο οποίος διαμόρφωσε το 1-2, που διατηρεί το κίτρινο υποβρύχιο στην 5η θέση και στο -4 από την ζώνη του Champions League.

Εγκλήματα της ΑΕΚ στην Τούμπα, έχασε 3-2 | AEK Τalk 28/4/24 -Στ. Καζαντζόγλου (VIDEO)