ΑΕΚ: Τα αποτελέσματα των ακαδημιών βόλεϊ

Μια νίκη και μια ήττα ο απολογισμός για τα τμήματα υποδομής της ΑΕΚ

Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός για τα τμήματα της Ακαδημίας Βόλεϊ Κοριτσιών της ΑΕΚ.

Το πρώτο τμήμα της Κ16 επικράτησε με 3-0 σετ του Καπανδριτίου, για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ. Η «Ένωση» έφτασε τις 5 νίκες σε 6 αγώνες, και βρίσκεται στο -3 από τις θέσεις πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Αντίθετα, την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε εντός έδρας το δεύτερο τμήμα της Κ16 από τον ΑΟ Αγίου Στεφάνου, για την 6η αγωνιστική. Η ΑΕΚ βρίσκεται στην 5η θέση με 2 νίκες και 3 ήττες.

Κατηγορία: Κ16 2.

Παράλληλα την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε η ΑΕΚ από τον Παναθηναϊκό για το Πρωτάθλημα της Κ17 της ΕΣΠΑΑΑ στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος.

Η «Ένωση» απώλεσε στις λεπτομέρειες και τα τρία σετ, χάνοντας σημαντική ευκαιρία να κατακτήσει βαθμό ή βαθμούς σε μία δύσκολη έδρα. Η ΑΕΚ βρίσκεται στο -1 από την πρώτη θέση, παραμένοντας σε τροχιά πρόκρισης.

Παναθηναϊκός ΑΟ – AEK 3-0
Τα σετ: 25-21, 25-22, 25-23.