Οπαδός γρονθοκόπησε παίκτη της Χρόνινχεν, προσωρινή διακοπή στο ματς με την Χέρενφεν (VIDEO)

Οπαδός γρονθοκόπησε παίκτη της Χρόνινχεν, διεκόπη προσωρινά το ματς με την Χέρενφεν

Ο διαιτητής στο Χρόνινχεν-Χέρενφεν διέκοψε προσωρινά την αναμέτρηση στο 84ο λεπτό, μετά από ένταση που προκλήθηκε στην εξέδρα και τη γροθιά οπαδού στον αμυντικό των γηπεδούχων, Τζέτρο Βίλεμς. Λίγα λεπτά μετά το ματς συνεχίστηκε κανονικά.

Διεκόπη προσωρινά η αναμέτρηση ανάμεσα στη ο Χρόνινχεν και την Χέρενφεν στην Eredivisie, με τον διαιτητή να στέλνει τους παίκτες στα αποδυτήρια στο 84ο λεπτό του αγώνα.

Η Χέρενφεν είχε από το 40′ το προβάδισμα με 2-0 και λίγο πριν από τη λήξη της αναμέτρησης προκλήθηκε ένταση στις εξέδρες μεταξύ οπαδών και ανθρώπων της ασφάλειας.

Το παιχνίδι σταμάτησε, ενώ ο αμυντικός των γηπεδούχων, Τζέτρο Βίλεμς, πλησίασε, προσπαθώντας να κατευνάσει τα πνεύματα. Τότε, ένας εκ των οπαδών τον χτύπησε με γροθιά στο κεφάλι, με αποτέλεσμα ο ρέφερι να διακόψει το ματς.

Λίγα λεπτά αργότερα, το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά.

Τάσος Καπετανάκος: «Η ΑΕΚ τρομοκρατεί ξανά το ελληνικό ποδόσφαιρο – Αραούχο, Κάλενς… Σλίβκα» (VIDEO)