Super League: Η Λαμία... ζει ακόμη, κέρδισε 2-1 τον κάκιστο Άρη

Μεγάλη νίκη παραμονής πέτυχε η Λαμία

Χάρις σε τέρματα του Σλίφκα και του Βέργου η Λαμία πήρε την νίκη με σκορ 2-1 κόντρα στον πολύ κακό Άρη και έκανε ένα σημαντικό βήμα παραμονής στην Stoiximan Super League.

H Λαμία αιφνιδίασε τον Άρη στο 15ο λεπτό με μια πολύ όμορφη εκτέλεση του Σλίφκα. Το δεύτερο γκολ πέτυχε ο Βέργος στο 26o λεπτό εκμεταλλευόμενος το τραγικό λάθος του Ενκολού πλασάροντας  τον Κουέστα.

Ο Άρης μείωσε στο σκορ στο 45ο με κεφαλιά του Μπράμπετς έπειτα από σέντρα του Νταρίντα αλλά δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από το ματς.

Η Λαμία με αυτή την νίκη της ανέβηκε στην 12η θέση με 16 βαθμούς και άφησε πίσω της τον Ιωνικό που παίζει σήμερα στις 20:30 κόντρα στον ΠΑΟΚ αλλά και τον ουραγό πλέον Λεβαδειακό που έχασε νωρίτερα από τον Ολυμπιακό.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας