Ανατροπή για Ολυμπιακό: Κέρδισε 1-3 σετ τον ΠΑΟ και το χρυσό σετ και πέρασε στον τελικό του CEV

Θρίαμβο πέτυχε ο Ολυμπιακός στο άδειο κλειστό του Άγιου Θωμά

Ο Ολυμπιακός είναι στον μεγάλο τελικό του Challenge Cup κερδίζοντας τον ΠΑΟ στο άδειο κλειστό του Αγίου Θωμά, με 1-3 σετ, αλλά και στο χρυσό σετ που έδωσε την πρόκριση.

Να θυμίσουμε ότι στο πρώτο ματς είχε νικήσει ο Παναθηναϊκός μέσα στο κλειστό στου Ρέντη με 1-3 σετ και σήμερα είχαμε μία τρομερή ανατροπή, μία ημέρα μετά τα επεισόδια οπαδών του ΠΑΟ με την Αστυνομία.

Ο Ολυμπιακός, θα αντιμετωπίσει την Μακάμπι Τελ Αβίβ σε διπλούς τελικούς (8/3 και 15/3).

Οι φιλοξενούμενοι με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Στερν-Ιντάλγκο που έπιασαν υψηλά στάνταρ απόδοσης κατάφεραν να φτάσουν σε μια μεγάλη νίκη με επική ανατροπή με τέσσερα κερδισμένα σετ την ώρα που ο Παναθηναϊκός βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 20-19 στο δεύτερο σετ αλλά κάπου εκεί ο Ολυμπιακός βγήκε μπροστά και κατάφερε να πάρει τη νίκη.

ENWSI TV: ΟΛΟ το ΑΕΚ talk για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό με Καζαντζόγλου και Λούπο