ΑΕΚ: Ήττα (22-20) από τον Πανελλήνιο οι Παμπαίδες Α'

Οι Παμπαίδες Α' της ΑΕΚ δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη απέναντι στον Πανελλήνιο

Την ήττα με 22-20 γνώρισαν οι Παμπαίδες Α’ της ΑΕΚ από τον Πανελλήνιο, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο, με τον Πανελλήνιο να βρίσκεται μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο (11-10). Πέντε λεπτά πριν το τέλος, η «Ένωση» γύρισε το παιχνίδι (19-20), ωστόσο ο Παναλλήνιος με τρία διαδοχικά τέρματα, επικράτησε 22-20.

Πανελλήνιος – ΑΕΚ 22-20
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-4, 6-5, 7-9, 11-10 (ημ.), 12-11, 14-12, 16-14, 19-20, 22-20.
ΑΕΚ (Σωτήρης Τσοντόροβιτς): Ζέκιος, Κωνσταντόπουλος 3, Μαυρίδης, Μουτάφης 3, Σταθόπουλος Μ. Παππάς, Σολωμός, Καρανίκος, Καρκαλέτσης, Παπαδημητρίου, Τσιμπουρλάς 4, Παπασπύρου 1, Γύζης 4, Σταθόπουλος Π., Χωρεμιώτης, Πατρώνης 2, Σότο Γκονζάλες 3.
Δίλεπτα: 4-5. Πέναλτι: 2/3-1/3.

Η Ανάλυση του ΑΕΚ-Παναθηναϊκός από τον Άκη Ζήκο | AEK After 25/04/24 (VIDEO)