Κύπελλο Ελλάδας: Ο Άρης κέρδισε (1-2) με ανατροπή την... Μποταφόγκο του Κομπότη (VIDEO)

Λύγισε από τον Άρη η ομάδα του Γιάννη Κομπότη

Η… Μποταφόγκο της Βοιωτίας, ο Λεβαδειακός, παρότι προηγήθηκε του Άρη στο ημίχρονο με 1-0, γνώρισε την ανατροπή και έχασε 1-2 για το Κύπελλο Ελλάδας.

Στο 40ο λεπτό, οι Βοιωτοί άνοιξαν το σκορ όταν ο Τσιριγώτης πέρασε τον Σιαμπάνη και πλάσαρε για το 1-0.

Στο 51′ ο Άρης ισοφάρισε με έμμεσο φάουλ του Ιτούρμπε, ένα φάουλ που δεν έπρεπε να δοθεί ποτέ καθώς ο αμυντικός του Λεβαδειακού δεν έχει πρόθεση να γυρίσει την μπάλα στον τερματοφύλακα.

Στο 62′ ο Πάλμα με εκτέλεση φάουλ έκανε την ανατροπή και το 1-2 για τον Άρη.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει