Νέο γκολ για τον Σταυρόπουλο στην Πολωνία (VIDEO)

Ήταν να μην κάνει την αρχή ο Δημήτρης Σταυρόπουλος στο πολωνικό πρωτάθλημα.

Ήταν να μην κάνει την αρχή ο Δημήτρης Σταυρόπουλος στο πολωνικό πρωτάθλημα. Μετά το πρώτο του γκολ με τη Βάρτα Πόζναν, στην οποία μετακόμισε το περασμένο καλοκαίρι ως ελεύθερος από τη Ρετζίνα, ο Έλληνας στόπερ βρήκε για δεύτερη φορά δίχτυα στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Πιάστ Γκλίβιτσε.

Ο 25χρονος πρώην στόπερ του Πανιωνίου νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ με ωραία κεφαλιά εν στάσει από το ύψος του πέναλτι και σφράγισε το «διπλό» της Βάρτα στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης (0-2), με τους συμπαίκτες του να γίνονται ένα κουβάρι γύρω του πανηγυρίζοντας το γκολ.

Αυτό, λοιπόν, ήταν το τρίτο γκολ του Σταυρόπουλου σε 16 συμμετοχές φέτος (πέτυχε ένα και στο Κύπελλο), μετρώντας ήδη 1.257 αγωνιστικά λεπτά στο κοντέρ και σταθερά θετικές εμφανίσεις στην τριάδα των στόπερ της Βάρτα.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας