Λειψία: Έκανε τα εύκολα δύσκολα, αλλά νίκησε...

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Λειψία, αλλά νίκησε τη Χέρτα με 3-2.

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Λειψία, αλλά νίκησε!

Η Λειψία αρχίζει να “συνέρχεται” με αργά, αλλά σταθερά βήματα (και) στην Bundesliga και με τη δεύτερη νικη της στα τρία τελευταία παιχνίδια της -αυτή τη φορά επί της Χέρτα με 3-2 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής- βελτίωσε κι άλλο τη βαθμολογική θέση της.

Οι “ταυροι” ήταν εντυπωσιακοί στο πρώτο ημίχρονο, όπου σημείωσαν και τα τρία τέρματά τους, με πρωταγωνιστές τους Φόρσμπεργκ, Ράουλ και Ορμπάν και μετά… χαλάρωσαν.

Οι Βερολινέζοι “αντέδρασαν” στο δεύτερο 45λεπτο, μείωσαν στο… γκολ μέσα σε ένα τριλεπτο, χάρις στα τέρματα των Λουντεμπάκιο και Γιόβετιτς, όμως στο τέλος δεν μπόρεσαν να “χτυπήσουν” για τρίτη φορά, προκειμένου αποφύγουν την 4η ήττα τους στο πρωτάθλημα.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας