Φοβερή γκάφα Τσιτσαρίτο, πήγε για… Πανένκα και έχασε πέναλτι για τη νίκη στο 97’! (VIDEO)

Η Λος Άντζελες Γκάλαξι έμεινε στο 2-2 με τη Σπόρτινγκ Κάνσας για το MLS έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή αλλά μοιραίο στο τέλος τον Τσιτσαρίτο. Ο Μεξικανός φορ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 4’, αλλά και που ισοφάρισε με πέναλτι για την ομάδα του στο 88’. Στις καθυστερήσεις είχε την ευκαιρία να γίνει ο απόλυτος ήρωας της αναμέτρησης, αλλά έγινε viral για λάθος λόγους.

Ο 34χρονος άσος, που έχει περάσει από Ρεάλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μεταξύ άλλων, ανέλαβε εκτέλεση πέναλτι για τη νίκη στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων. Όμως η επιλογή του να το εκτελέσει α λα Πανένκα αποδείχτηκε ατυχέστατη, αφού ουσιαστικά… πάσαρε στα χέρια του αντίπαλου τερματοφύλακα και το 2-2 έμεινε ως το τέλος.

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...