Φέστα: «Η ΑΕΚ απέδειξε ότι είναι πάρα πολύ καλή ομάδα»

Όσα δήλωσε ο Τζιανλούκα Φέστα μετά το Λαμία - ΑΕΚ

Ικανοποιημένος παρά τη βαριά ήττα με 3-0 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος από την ΑΕΚ παρουσιάστηκε ο τεχνικός της Λαμίας, Τζανλούκα Φέστα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Είχαμε πολύ καλή προσέγγιση του παιχνιδιού. Παίξαμε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο. Δεχθήκαμε ένα γκολ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Είχαμε νωρίτερα δυο ευκαιρίες και ένα χαμένο πέναλτι. Αλλά φυσικά στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ απέδειξε ότι είναι μια πάρα πολύ καλή ομάδα. Μόνο καλά πράγματα μπορώ να πω στους παίκτες μου.

Κάναμε κάποια λάθη αλλά μόνο θετικά λόγια μπορώ να πω. Στο πρώτο ημίχρονο κάναμε σωστά πράγματα. Στο δεύτερο κάναμε λάθη και λόγω κούρασης που θα κοιτάξουμε να διορθώσουμε. Η νοοτροπία μας γενικά ήταν σωστή και πρέπει να την κρατήσουμε».

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...