Νίκη με ιαπωνικό... άρωμα για τη Ρεάλ Σοσιεδάδ

Την πρώτη της νίκη στη φετινή Λα Λίγκα πέτυχε η Ρεάλ Σοσιεδάδ

Tην πρώτη της νίκη στην φετινή La Liga πέτυχε η Σοσιεδάδ η οποία επικράτησε με 1-0 της Κάντιθ στο «Νουέβο Μιραντίγια»!

«Ήρωας» για τους νικητές ο Ιάπωνας Τάκε Κούμπο.

Το παιχνίδι ήταν αναγνωριστικό στα πρώτα λεπτά με τις δυο ομάδες να επιδίδονται σε παιχνίδι κέντρου και ώσπου στο 21′ ο Κούμπο άνοιξε το σκορ για τους «Βάσκους».

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν μια μεγάλη ευκαιρία με τον Νταβίντ Σίλβα να διπλασιάσουν τα τέρματα τους αλλά και με τον Ρίκο αλλά με ψυχραιμία κράτησαν το πολύτιμο τρίποντο.

Σταμάτης Βούλγαρης: Ασχολούμαστε με το ντέρμπι στο Καραϊσκάκη και όχι με τον… τελικό