Ο ΠΑΟΚ κατέρρευσε και έχασε 2-0 από τη Λέφσκι

Ένας πολύ κακός ΠΑΟΚ ηττήθηκε δίκαια με 2-0 από τη Λέφσκι Σόφιας, η οποία ήταν κυρίαρχη σε όλο το 90λεπτο

Ο ΠΑΟΚ του Ρασβάν Λουτσέσκου ηττήθηκε στην πρωτεύουσα της Βουλγαρίας, με αντίπαλο την τοπική Λέφσκι (2-0).

Η ομάδα της συμπρωτεύουσας εμφανίστηκε ανέτοιμη απέναντι σε μία Λέφσκι η οποία εμφανίστηκε πολύ καλύτερη από ότι την περιμέναν. Η βουλγάρικη ομάδα ήταν πολύ καλή σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού τόσο στο επιθετικό αλλά και στο αμυντικό κομμάτι.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ δεν του επέτρεψε να δημιουργήσει ευκαιρίες και να κυνηγήσει ένα γκολ, έχοντας έτσι τον έλεγχο του αγώνα καθόλη την διάρκεια. Οι ασπρόμαυροι θα κυνηγήσουν να ανατρέψουν το σκηνικό την επόμενη εβδομάδα στην «Τούμπα».

Για την ιστορία το πρώτο γκολ μπήκε μόλις στο 42ο δευτερόλεπτο τους ματς, με σκόρερ τον Γουέλτον. Ενώ για τους γηπεδούχους, τα τέρματα διπλασίασε στος 19′ λεπτό, ο Μπάρι.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας