Σώθηκε από θαύμα στο τέλος ο Ολυμπιακός, 1-0 την Αλκμάαρ

Τυχερός ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε στο Φάληρο την Αλκμάαρ σε φιλικό και χρειάστηκε μπόλικη δόση τύχης για να πάρει τη νίκη με 1-0.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς πέτυχε το γκολ που της έδωσε τη νίκη με κεφαλιά του Σισέ δευτερόλεπτα πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ολλανδοί ήταν καλύτεροι, δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και θα είχαν πάρει έστω την ισοπαλία αν δεν έσωζε τον Ολυμπιακό ο Ρέαμπτσιουκ με διπλή προσπάθεια στο φινάλε.

Επόμενο φιλικό για τον Ολυμπιακό απέναντι στον Αρη την Δευτέρα στην Θεσσαλονίκη.

Εγκλήματα της ΑΕΚ στην Τούμπα, έχασε 3-2 | AEK Τalk 28/4/24 -Στ. Καζαντζόγλου (VIDEO)