ΠΑΣ Γιάννινα: Αυτός ήταν ο λόγος της έκρηξης του Περέα στο ματς με τον Ολυμπιακό

Ο Χουάν Περέα ήταν έξαλλος με τον Καραντώνη

Με άδεια χέρια και με τεράστια παράπονα έφυγε ο ΠΑΣ Γιάννινα από το «Καραϊσκάκη», μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό την Κυριακή (1/5).

Η ομάδα της Ηπείρου παρά το γεγονός πως βρήκε το σθένος και κατάφερε να απαντήσει στα δύο γκολ του Ολυμπιακού και ισοφάρισε το σκορ (2-2) εν τούτοις μάζεψε την μπάλα μέσα από τα δίχτυα της στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων κι εν τέλει έχασε το ματς.

Για να φτάσουμε βεβαίως μέχρι το γκολ του Λόπες στο 98΄, χρειάστηκε ο διαιτητής Καραντώνης να κρατήσει δύο έξτρα λεπτά καθυστερήσεων από τα έξι που είχε υποδείξει το ταμπελάκι του τέταρτου.

Οι παίκτες της ηπειρώτικης ομάδας ήταν πυρ και μανία μετά το τέλος του ματς με τον Καραντώνη και περισσότερο απ΄όλους ο Χουάν Περέα.