Πήρε τη ματσάρα του Λονδίνου η Αρσεναλ, 2-4 την Τσέλσι (VIDEO)

Απίστευτο ματς έγινε στο Λονδίνο ανάμεσα σε Τσέλσι και Αρσεναλ, με την ομάδα του Μικέλ Αρτέτα να κερδίζει με 4-2.

Οι «Κανονιέρηδες» άνοιξαν το σκορ στο 13′, όταν ο Ενκέτια εκμεταλλεύθηκε το τραγικό λάθος του Κρίστενσεν και άνοιξε το σκορ με ιδανικό πλασέ.

Οι γηπεδούχοι δεν άργησαν να αντιδράσουν και μόλις στο 17′ έφεραν το ματς στα ίσια έπειτα από σουτ του Βέρνερ.

Η ομάδα του Αρτέτα όμως δεν πτοήθηκε και στο 27′ πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Σμιθ Ρόου, έπειτα από εξαιρετική αντεπίθεση.

Οι Μπλε όμως αντέδρασαν ξανά και 4 λεπτά αργότερα έκαναν το 2-2 με έξυπνο το τελείωμα του Αθπιλικουέτα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αρσεναλ μπήκε καλύτερα και κατάφερε να μπει ξανά μπροστά στο σκορ στο 57′ όταν ο Ενκέτια εκμεταλλεύτηκε το λάθος διώξιμο του Τιάγκο Σίλβα, τσίμπησε και σκόραρε για να βάλει σε θέση ισχύος την ομάδα του Μικέλ Αρτέτα.

Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Μπουκαγιό Σακά με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...