Νίκη με γκολ Ριβάλντο για τους παλαίμαχους της Μπαρτσελόνα (1-2) κόντρα στους αντίστοιχους της Λίβερπουλ (VIDEO)

Παρέλαση αστέρων είδαμε στο «Άνφιλντ» το απόγευμα του Σαββάτου στο φιλικό μεταξύ των θρύλων της Λίβερπουλ και της Μπαρτσελόνα, το οποίο κρίθηκε με γκολ του Ριβάλντο!

Η Λίβερπουλ είχε τις πρώτες καλές στιγμές με τους Τζέραρντ και Λουίς Γκαρσία. Με τον θρυλικό αρχηγό των κόκκινων και νυν προπονητή της Άστον Βίλα να κερδίζει πέναλτι από μαρκάρισμα του Εντμίλσον. Ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση στο 14ο λεπτό ανοίγοντας το σκορ και προκαλώντας ντελίριο ενθουσιασμού στο «Άνφιλντ»!

Η Μπαρτσελόνα έφτασε στην ισοφάριση στο 44ο λεπτό με τον Τζιοβάνι και ανέτρεψε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του πρώην μεσοεπιθετικού της ΑΕΚ, Ριβάλντο, στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης, με το 1-2 υπέρ των Καταλανών να μένει μέχρι τέλους.

ENWSI TV: ΟΛΟ το ΑΕΚ talk για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό με Καζαντζόγλου και Λούπο