Τυχερή η Πορτογαλία του Σάντος, 3-1 την Τουρκία που έχασε πέναλτι στο 84’! (VIDEO)

Δυσκολεύτηκε αλλά προκρίθηκε η Πορτογαλία του Φερνάντο Σάντος

Την πρόκριση στον τελικό των πλέι οφ για την πρόκριση στο Μουντιάλ πανηγυρίζει η Πορτογαλία του Φερνάντο Σάντος, μετά τη νίκη με 2-1 επί της Τουρκίας στο Ντραγκάο.

Οι Ιβηρες μπήκαν δυναμικά στο ματς, έχασαν ευκαιρίες και προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με τον Οτάβιο, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ μετά από δοκάρι του Ντιόγκο Ζότα.

Ο επιθετικός της Λίβερπουλ, μετά από αρκετές χαμένες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, σκόραρε στο 42ο λεπτό με όμορφη κεφαλιά για το 2-0.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε διαφορετική εικόνα καθώς στο 65ο λεπτό οι Τούρκοι μείωσαν σε 2-1 με τον Μπουράκ Γιλμάζ μετά από όμορφη συνεργασία με τον Τζενγκίζ Ουντέρ.

Οι Τούρκοι έχασαν τεράστια ευκαιρία για να ισοφαρίσουν σε 2-2 και να στείλουν το ματς στην παράταση αλλά ο Μπουράκ Γιλμάζ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 84ο λεπτό.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Ματέους Νούνιες στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει