Επέστρεψε στην κορυφή η Ιντερ, (4-0) την Κάλιαρι

Η Ίντερ επέστρεψε στην κορυφή του Σκουντέτο, έπειτα από την επικράτησή της επί της Κάλιαρι με το εμφατικό 4-0!

Η ομάδα του Ιντζάκι μπήκε στην αναμέτρηση με εμφανή διάθεση να πιέσει όσο περισσότερο  γινόταν την Καλιάρι έτσι ώστε να βρει ένα γρήγορο γκολ που θα την έβαζε σε θέση οδηγού.

Ετσι, στο 30ο λεπτό, ο Λαουτάρο Μαρτίνες με καρφωτή κεφαλιά έβαλε τους «Νερατζούρι» μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι, συνέχισαν να έχουν την υπεροχή και μάλιστα αυτό μετουσιώθηκε σε γκολ στο 51′ χάρη στο υπέροχο σουτ του Σάντσες.

Στη συνέχεια η πρωταθλήτρια ήταν ασταμάτητη αφού κατάφερε μέσα σε δύο λεπτά να πετύχει δύο γκολ.

Συγκεκριμένα στο 66΄ ο Τσαχάνογλου πέτυχε το τρίτο τέρμα, ενώ ο Μαρτίνες σκόραρε για δεύτερη φορά στο 68΄ και διαμόρφωσε το τελικό 4-0 της αναμέτρησης.