Premier League: Ο Οριγκί λύτρωσε την Λίβερπουλ, επιτέλους νίκη για Νιουκάστλ (VIDEO)

Οσα έγιναν στα απογευματινά παιχνίδια της Premier League

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίστηκε η 15η αγωνιστική της Premier League.

Στο Μολινό, η Γουλβς έβαλε δύσκολα στην Λίβερπουλ, η οποία είδε Σαλάχ και Ζότα να χάνουν αδιανόητες ευκαιρίες για να σκοράρει και να την λυτρώνει ο Ντιβόκ Οριγκί στις καθυστερήσεις για να πάρει τη νίκη με 1-0.

Επιτέλους νίκη για τη Νιουκάστλ, η οποία στο ντέρμπι ουραγών, κέρδισε με 1-0 την Μπέρνλι με γκολ του Κάλουμ Γουίλσον στο 40ο λεπτό.

Ματς για γερά νεύρα έγινε μεταξύ της Σαουθάμπτον και της Μπράιτον με τους γηπεδούχους να προηγούνται με τον Μπρόχα στο 29ο λεπτό αλλά τους «Γλάρους» να ισοφαρίζουν με τον Μοπέ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων για το τελικό 1-1.