Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ 2-2: Γκολ και φάσεις (VIDEO)

Εικόνες από το Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ

Δείτε τις καλύτερες στιγμές από την αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Απόλλωνα Σμύρνης

Η ΑΕΚ  αναδείχθηκε ισόπαλη, 2-2, με τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη.

Ο Λιβάι Γκαρσία με κεφαλιά στο 13′ έβαλε μπροστά την Ένωση, η οποία ωστόσο δεν είχε το καθαρό μυαλό στην επίθεση για να βρει ένα δεύτερο γκολ.

Οι κιτρινόμαυροι πλήρωσαν την αμυντική τους αδράνεια τόσο στο γκολ του Ιωαννίδη στο 41′ όσο και στο τέρμα του Παμλίδη στο 62′ με την Ελαφρά Ταξιαρχία να παίρνει το προβάδισμα, παρότι η ΑΕΚ είχε το πάνω χέρι.

Στο 80′ ο Αραούχο ισοφάρισε με κεφαλιά σε 2-2, αλλά η ΑΕΚ άφησε τελικά δύο βαθμούς στη γειτονιά της, με τον Κότσαρη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να λέει «όχι» με μια εκπληκτική επέμβαση στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα.

Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ 2-2: Γκολ και φάσεις