Champions League: Μοιρασιά στο Μιλάνο, δύσκολη νίκη για την Ρεάλ Μαδρίτης (VIDEO)

Οσα έγιναν στα απογευματινά παιχνίδια του Champions League

Με δυο αναμετρήσεις συνεχίστηκε η τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Στην Ιταλία, η Μίλαν υποδέχθηκε την Πόρτο και πήρε τον πρώτο της βαθμό στον όμιλο, καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με την ομάδα του Κονσεϊσάο.

Οι Πορτογάλοι προηγήθηκαν με τον Ντίαζ στο 6ο λεπτό για να ισοφαρίσει η Μίλαν με αυτογκόλ του Εμπεμπά στο 61ο λεπτό του αγώνα.

Στην Μαδρίτη, η Ρεάλ δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην Σαχτάρ αλλά κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 και να φτάσει στους 9 βαθμούς στον όμιλό της.

Οι Ισπανοί προηγήθηκαν με τον Μπενζεμά στο 14ο λεπτό για να ισοφαρίσει η Σαχτάρ με τον Φερνάντο στο 39ο λεπτό.

Το γκολ που έδωσε το προβάδισμα και τελικά τη νίκη στην Ρεάλ Μαδρίτης, πέτυχε ξανά ο Καρίμ Μπενζεμά στο 61ο λεπτό του αγώνα.