Premier League: Σπουδαίο διπλό για την Αρσεναλ (0-2) στην έδρα της Λέστερ (VIDEO)

Λέστερ-Αρσεναλ: Τρομερή διπλή επέμβαση του Ράμσντεϊλ (VIDEO)

Με ένα εκρηκτικό πρώτο 20λεπτο, η Αρσεναλ έφυγε με σπουδαίο διπλό από την έδρα της Λέστερ, την οποία κέρδισε με 2-0.

Η ομάδα του Αρτέτα ήταν απειλητική από το πρώτο λεπτό του αγώνα και προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με κεφαλιά του Γκάμπριελ Μαγκαλιάες μετά από κόρνερ του Μπουκαγιό Σακά.

Οι «Κανονιέρηδες» συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και βρήκαν και δεύτερο γκολ πριν συμπληρωθεί το πρώτο εικοσάλεπτο στην αναμέτρηση, με τον Εμίλ Σμιθ Ρόου να ακολουθεί την φάση και να κάνει το 2-0.

Η Λέστερ έχασε την μεγαλύτερή της ευκαιρία στο 43ο λεπτό όταν ο Ααρον Ράμσντεϊλ έκανε εκπληκτική επέμβαση σε εκτέλεση φάουλ του Τζέιμς Μάντισον.