Στο 1-1 έμειναν Αϊντραχτ και Στουτγκάρδη σε... παιχνίδι για γερά νεύρα

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Αϊντραχτ Φρανκφούρτης και Στουτγκάρδη.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 79ο λεπτό, όταν οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν την μπάλα απ’ την περιοχή τους, ο Κόστιτς μπήκε απ’ τα αριστερά της περιοχής και με ένα ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στο τέρμα του Μίλερ, γράφοντας το 1-0.

Στο 82ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, με τον Βάλντεμαρ Άντον να αποβάλλεται, ωστόσο δεν το έβαλαν κάτω.

Ομως στο 88′ έφτασαν στην ισοφάριση, όταν ο Κουλιμπαλί τροφοδότησε με το κεφάλι τον Μάρμους, ο οποίος έγινε αποδέκτης της μπάλας στην περιοχή και νίκησε τον Τραπ γράφοντας το 1-1.