Σοκ στις καθυστερήσεις για την Ελλάδα (1-1) με το Κόσοβο (VIDEO)

Πρόωρος τελικός για την Ελλάδα η αναμέτρηση της Τετάρτης με την Σουηδία

Η Ελλάδα παρότι προηγήθηκε με τον Δουβίκα είδε το Κόσοβο να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης σε 1-1. Πρόωρος τελικός για να μείνει ζωντανή για την πρόκριση, την Τετάρτη απέναντι στην Σουηδία στο ΟΑΚΑ.

Βασικός και εκ των κορυφαίων για την Εθνική ο Γιώργος Τζαβέλλας, στο 63ο λεπτό μπήκε στο παιχνίδι ο Πέτρος Μάνταλος στην θέση του σκόρερ Τάσου Δουβίκα.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με τις δυο ομάδες να αλληλοεξουδετερώνονται και να μην δημιουργούνται φάσεις. Ομως στις καθυστερήσεις, ο Τάσος Μπακασέτας με εκπληκτική κάθετη πάσα βρήκε τον Τάσο Δουβίκα, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον Μούριτς για το ο-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Εθνική μας ομάδα έκλεισε τους χώρους και προσπάθησε να χτυπήσει στην αντεπίθεση, με τους γηπεδούχους να «χτυπούν» στο 91ο λεπτό με τον Μουρίκι.

Πλέον, η Ελλάδα έφτασε τους 3 βαθμούς σε 3 αγώνες και την Τετάρτη θέλει μόνο νίκη απέναντι στην Σουηδία στο ΟΑΚΑ.